Likvidace společnosti

Nechte svou společnost zaniknout hladce

Stala se vaše společnost s ručením omezeným, vaše akciová společnost nebo vaše evropská společnost nepotřebnou a zbytečnou? Zkrátka vlastníte obchodní společnost, kterou už nepotřebujete a chcete ji zrušit? Ať už je důvodem to, že společnost již nevyvíjí aktivitu, nebo prostě jen nechcete v této společnosti nadále nijak figurovat, můžete využít naší služby likvidace společnosti. Vaši společnost zlikvidujeme řádným a právně správným postupem.

Celým procesem likvidace vaší společnosti vás provedeme. Pokud chcete, aby společnost zcela zanikla a byla navíc definitivně vymazána z obchodního rejstříku, je tato služba přesně pro vás. Likvidace obchodní společnosti je vlastně právním zrušením tohoto subjektu. A jako většina právních procesů, i tento nějakou dobu trvá. Pokud čekat nechcete, je možné vaši společnost nabídnout k odkupu.


Chci pomoci s likvidací společnosti

Jak vypadá likvidace společnosti?

Účelem likvidace společnosti je její zánik a související vymazání z obchodního rejstříku. Obchodní společnost v likvidaci už nevyvíjí žádnou obchodní činnost a veškeré aktivity, které se v ní nebo s jejím přispěním dějí, musejí směřovat pouze k vypořádání dluhů, splnění závazků a celkově prostě řádnému ukončení její aktivity. Koncem celého procesu je zánik společnosti.

Pokud svou společnost už nepotřebujete, postaráme se o veškeré právní náležitosti, které jsou pro likvidaci filmy nezbytné. Zařídíme vše ohledně související dokumentace a následně také to, že vaše obchodní společnost bud z obchodního rejstříku skutečně vymazána.


Likvidace společnosti: Právní postup k zániku společnosti

Likvidace společnosti je postup, který se používá v případě, kdy společnost není předlužená. Pokud by společnost předlužená byla a její majetek nestačil na úhradu jejích dluhů, bude nutné situaci řešit insolvenčním návrhem a následně zahájit insolvenční řízení, které k zániku společnosti povede také. Likvidace je tedy v podstatě dobrovolné ukončení společnosti (i když nemusí být spuštěna jen dobrovolně), které umožňuje tento subjekt následně nechat vymazat z obchodního rejstříku.


Jaké likvidace obchodní společnosti existují? Jak na to?

Nedobrovolná likvidace, která byla uložena soudem v případech stanovených zákonem.

Je zahájena na základě rozhodnutí společníků, tedy vlastníků obchodní společnosti.

Primárním cílem zrušení (likvidace) obchodní společnosti je vyřešení majetkových poměrů společnosti. Proto musí dojít k vypořádání majetkových vztahů, které poté umožní společnost zrušit a vymazat z obchodního rejstříku.

Když společnost vstoupí do likvidace, končí období její aktivní obchodní činnosti. Veškeré jednání už směřuje pouze k vypořádání závazků likvidované společnosti. Proces likvidace společnosti může být obtížný a mohou se při něm objevit spory a dilemata. Proto je vhodné využít služeb odborníků, kteří zajistí, aby vše proběhlo tak, jak má. Se správnou pomocí pro vás ve finále bude vymazání vaší obchodní společnosti z obchodního rejstříku snadno dosažitelný.


A jak likvidace společnosti vlastně probíhá?

Nejdřív valná hromada (nejvyšší orgán společnosti) rozhodne o vstupu společnosti do likvidace. Toto rozhodnutí má formu notářského zápisu. Následně dojde ke jmenování likvidátora a tento je zapsán do obchodního rejstříku, protože od této chvíle za společnost může jednat. Likvidátor o své činnosti a svém jednání vypracovává záznamy a zprávy. Také je určena odměna, kterou za svou práci likvidátor dostane. Potom je třeba vypracovat a zveřejnit oznámení společnosti o vstupu do likvidace (to se následně objeví v Obchodním věstníku, aby všichni měli možnost se o likvidaci dozvědět).

Poté již dochází k samotné likvidaci: je sestavena zahajovací účetní rozvaha, je sepsáno jmění společnosti a pak už může a musí dojít k vypořádání majetkových vztahů, dluhů, ale i pohledávek likvidované obchodní společnosti. Na závěr je sestavena konečná účetní závěrka a vytvořen návrh na rozdělení likvidačního zůstatku. Sepíše se seznam společníků, kterým byl skutečně vyplacen podíl z likvidačního zůstatku společnosti.

Dokumenty likvidované společnosti jsou potom archivovány a je podán návrh na výmaz společnosti z obchodního rejstříku.

Celý tento proces pro vás obstaráme. Nemusíte tak řešit složité právní otázky a dokumenty. Nechte svou společnost zaniknout hladce. Obraťte se na nás, na odborníky.

Likvidace vypadá jinak u s.r.o. a jiný u likvidace akciové společnosti. Zrušit můžete také občanské sdružení nebo družstvo. Vždy je skončena aktivita a ve finále je subjekt, který je likvidován a rušen, vymazán z rejstříků.


A nyní již jen vyplnit formulář a máte vyřízeno

Opište prosím kód:     captcha

Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám

Mohlo by se vám také hodit

Likvidace společnosti

Čísla, která se mění správným směrem

620 Založených a prodaných společností
1845 Poskytnutých sídel společnosti
5 Let naší historie

Magazín

15.11.2017
Ručení majetkem společnosti

Ručení majetkem společnosti Ručení majetkem společnosti se týká všech obchodních korporací a každý, kdo se rozhoduje pro založení společnosti, by měl být...

Celý článek

12.7.2017
Dobrovolná likvidace s.r.o.

V případě, že se společníci rozhodnou ukončit činnost společnosti, tedy zlikvidovat ji, zrušit a nechat vymazat z obchodního rejstříku, měli by si...

Celý článek

Zavoláme vám

Máte zájem o naše služby nebo jen dotaz? Zadejte své číslo a my Vás kontaktujeme.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace