Objednání notářského zápisu

Zprostředkování spolehlivých notářských služeb

Sepisování notářských zápisů, které mají povahu veřejné listiny a při soudním řízení tak platí presumpce jejich správnosti, je jednou z nejdůležitějších pravomocí notáře. V českém právním řádu existují 2 základní druhy notářských zápisů. Notářské zápisy jsou leckdy zákonem vyžadovány. Neváhejte se na nás obrátit. Zprostředkujeme vám spolehlivé notářské služby.


Notářské zápisy o právním jednání

Smlouva ve formě notářského zápisu je písemná smlouva, u které státní úřad zosobněný notářem potvrdil, že tato smlouva odpovídá právním předpisům a je v pořádku i z hlediska vyvážení práv a povinností smluvních stran.

Notářský zápis může být využit pro sjednání mnoha smluv, případně i jednostranných právních úkonů. Pro určité smlouvy je však tato přísná forma, totiž forma notářského zápisu ze zákona povinná. Kdyby tato právní jednání proběhla a vznikla jinak než ve formě zápisu notáře, smlouvy budou neplatné. Když notářský zápis není povinný přímo ze zákona, může být přesto často žádoucí. Například když sepisujete závěť nebo dokument o vydědění.


Notářský zápis je nutný u následujících případů:

I v mnoha dalších případech zákon stanovuje nutnost využít formu notářského zápisu.

Notářské zápisy také mohou sloužit pro osvědčení skutečností, které jsou právně významné. Notář tak osvědčuje různé skutkově děje, stav věcí apod. Vždy je však důležité, aby to, co má být notářským zápisem osvědčeno, bylo skutečně právně významné.

Osvědčení tak nejčastěji bývá o tom o tom, jak probíhalo jednání orgánů obchodních společností. Obzvláště o průběhu valných hromad jakožto nejvyšších orgánů mnoha společností.


Notářské zápisy o rozhodnutí orgánu obchodní společnosti

Tento speciální notářský zápis je zákonem přísněji upraven. Notář tento zápis sepisuje o rozhodnutí orgánu obchodní společnosti v případě, že to zvláštní právní předpis vyžaduje. A také v situacích, kdy se rozhoduje o skutečnostech zapisovaných do veřejných seznamů (například do obchodního rejstříku). Často se tak setkáme s notářskými zápisy o rozhodnutí valných hromad s.r.o. nebo akciových společností.

Jde zejména o následující případy:

Při některých právních jednáních v podnikání zákon vyžaduje formu notářského zápisu. Co je zákonem uloženo, to je třeba dodržet. Neváhejte se na nás obrátit, notářské služby vám zprostředkujeme. Naši odborníci vyslechnou vaše požadavky a poradí vám, zda je notářský zápis skutečně nezbytný či zda je pro vaše účely žádoucí. Kontaktujte nás a zjistíme, jak nejlépe postupovat právě ve vašem případě.


A nyní již jen vyplnit formulář a máte vyřízeno

Opište prosím kód:     captcha

Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám

Mohlo by se vám také hodit

Objednání notářského zápisu Uspořádání valné hromady

Čísla, která se mění správným směrem

620 Založených a prodaných společností
1845 Poskytnutých sídel společnosti
5 Let naší historie

Magazín

22.8.2015
Změna formulářů pro Obchodní rejstřík

Dne 20. července se mění formuláře pro podání do obchodného rejstříku. Formuláře platné od letošního jara lze podávat pouze do pátku 20. 7. 2012. Od...

Celý článek

18.1.2018
Jak ukončit živnostenské podnikání?

Jak ukončit živnostenské podnikání Pokud se chystáte ukončit živnostenské podnikání, je dobré vědět, co všechno musíte zařídit a jakým úřadům je třeba dát o...

Celý článek

Zavoláme vám

Máte zájem o naše služby nebo jen dotaz? Zadejte své číslo a my Vás kontaktujeme.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace