Poradna - Ostatní

Jak Vám můžeme pomoci?

....nebo si vyberte kategorii, která Vás zajímá.

Ostatní

Apostila je ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí. Tato zvláštní doložka nahrazuje superlegalizaci v případech stanovených mezinárodními smlouvami.


Záznam v rejstříku trestů není překážkou k vyřízení OSVČ nebo s.r.o. Je ale nutné brát v potaz podstatu trestného činu, která nesmí souviset s podnikáním nebo ekonomickou činností.


SOP je zkratka pro soudní poplatek. Varianta se SOP je možnost úpravy zakladatelské listiny, která má ze zákona svoji standardní verzi.


Splnit takový požadavek je celkem složité, s ohledem na veřejný obchodní rejstřík. Existují různé způsoby, například dosadit do společnosti někoho jiného a jednat na základě plné moci. Takové postupy ale nedoporučujeme.


Provozovna se nahlašuje pouze na živnostenském úřadě. Je nutné doložit přesnou adresu, termín zahájení provozu a konkrétní činnost.


Kmenové listy se vydávají v papírové podobě a je dána jejich forma a obsah.


Doručovat a následně přebírat je možné pouze obálky. Případně balíčky, které Vám jsou zasílány obyčejně a vejdou se do schránky. Větší zásilky nebo zásilky od kurýrních společností nepřebíráme.


Samozřejmě, sídlo můžete mít na jakékoli adrese, tedy i na adrese trvalého bydliště. Vždy je nutné poskytnout souhlas s umístěním sídla vč. ověřených podpisů všech majitelů dané nemovitosti, i když je to například Vaše nemovitost.


Po předchozí domluvě je na některých adresách možné prostory využít. Nejčastěji nabízíme prostory v naší centrální kanceláři na adrese Revoluční 15, Praha 1.


Tato možnost existuje, je však třeba uhradit náklady odhadce a celý proces trvá mnohem déle než při složení základního kapitálu finančními prostředky.


Přístupy do datové schránky se generují automaticky a jsou odeslány na trvalou adresu jednatele. V případě, že přístupy nepřijdou, stačí zajít na pobočku České pošty, zneplatnit stávající přístupy a vystavit nové. Tato služba je na počkání a zdarma.


Jednatel se musí chovat jako řádný hospodář a zodpovídá za společnost, tedy i za případné dluhy způsobené špatným hospodařením.


Ano, z funkce jednatele se lze odvolat. Když společnost nebude mít jednatele, budou její společníci vyzváni k dosazení jednatele. Pokud k tomu nedojde, může obchodní soud přistoupit k likvidaci společnosti a nechat ji vymazat z OR.


Ano. Na všech našich adresách je reálná kancelář nebo obchodní prostor.


Nemáme a rádi Vás tu přivítáme i v čase obědů.


Nemusí. Adresa sídla je zapsána v obchodním rejstříku. Adresa provozovny se nahlašuje pouze na živnostenském úřadě. Společnost může mít víc provozoven, ale vždy musí být nahlášena konkrétní činnost, která je v dané provozovně vykonávána.


Nikoli, adresa bydliště a adresa sídla může být různá. Je to běžná praxe.


Ano, pokud chce živnostník podnikat v ČR, musí zde hradit i zdravotní a sociální pojištění.


Odštěpný závod může zaměstnávat, stejně jako například s.r.o.


Bankovní účet právnické osoby nijak nesouvisí s fyzickou osobou. Může však dojít k zabavení obchodního podílu, který fyzická osoba vlastní. Tento zápis je pak zapsán v OR a veřejně přístupný.


Společnost se automaticky stane plátcem DPH, splní-li obrat 1 mil. Kč ve 12 po sobě jdoucích měsících.


Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám!

Kontaktní informace

Napište nám a my se Vám
ozveme do 24 hodin.

Čísla, která se mění správným směrem

9 500+ Založených a prodaných společností
15 000+ Poskytnutých sídel společnosti
10 Let naší historie

Novinky z našeho blogu

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace