Poradna - Ostatní

Jak Vám můžeme pomoci?

....nebo si vyberte kategorii, která Vás zajímá.

Ostatní

Přístupy do datové schránky se generují automaticky a jsou odeslány na trvalou adresu jednatele. V případě, že přístupy nepřijdou, stačí zajít na pobočku České pošty, zneplatnit stávající přístupy a vystavit nové. Tato služba je na počkání a zdarma.


Bankovní účet právnické osoby nijak nesouvisí s fyzickou osobou. Může však dojít k zabavení obchodního podílu, který fyzická osoba vlastní. Tento zápis je pak zapsán v OR a veřejně přístupný.


SOP je zkratka pro soudní poplatek. Varianta se SOP je možnost úpravy zakladatelské listiny, která má ze zákona svoji standardní verzi.


Apostila je ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí. Tato zvláštní doložka nahrazuje superlegalizaci v případech stanovených mezinárodními smlouvami.


Splnit takový požadavek je celkem složité, s ohledem na veřejný obchodní rejstřík. Existují různé způsoby, například dosadit do společnosti někoho jiného a jednat na základě plné moci. Takové postupy ale nedoporučujeme.


Jednatel se musí chovat jako řádný hospodář a zodpovídá za společnost, tedy i za případné dluhy způsobené špatným hospodařením.


Ano, z funkce jednatele se lze odvolat. Když společnost nebude mít jednatele, budou její společníci vyzváni k dosazení jednatele. Pokud k tomu nedojde, může obchodní soud přistoupit k likvidaci společnosti a nechat ji vymazat z OR.


Kmenové listy se vydávají v papírové podobě a je dána jejich forma a obsah.


Záznam v rejstříku trestů není překážkou k vyřízení OSVČ nebo s.r.o. Je ale nutné brát v potaz podstatu trestného činu, která nesmí souviset s podnikáním nebo ekonomickou činností.


Společnost se automaticky stane plátcem DPH, splní-li obrat 1 mil. Kč ve 12 po sobě jdoucích měsících.


Nikoli, adresa bydliště a adresa sídla může být různá. Je to běžná praxe.


Ano, pokud chce živnostník podnikat v ČR, musí zde hradit i zdravotní a sociální pojištění.


Provozovna se nahlašuje pouze na živnostenském úřadě. Je nutné doložit přesnou adresu, termín zahájení provozu a konkrétní činnost.


Nemusí. Adresa sídla je zapsána v obchodním rejstříku. Adresa provozovny se nahlašuje pouze na živnostenském úřadě. Společnost může mít víc provozoven, ale vždy musí být nahlášena konkrétní činnost, která je v dané provozovně vykonávána.


Odštěpný závod může zaměstnávat, stejně jako například s.r.o.


Samozřejmě, sídlo můžete mít na jakékoli adrese, tedy i na adrese trvalého bydliště. Vždy je nutné poskytnout souhlas s umístěním sídla vč. ověřených podpisů všech majitelů dané nemovitosti, i když je to například Vaše nemovitost.


Tato možnost existuje, je však třeba uhradit náklady odhadce a celý proces trvá mnohem déle než při složení základního kapitálu finančními prostředky.


Ano. Na všech našich adresách je reálná kancelář nebo obchodní prostor.


Doručovat a následně přebírat je možné pouze obálky. Případně balíčky, které Vám jsou zasílány obyčejně a vejdou se do schránky. Větší zásilky nebo zásilky od kurýrních společností nepřebíráme.


Nemáme a rádi Vás tu přivítáme i v čase obědů.


Po předchozí domluvě je na některých adresách možné prostory využít. Nejčastěji nabízíme prostory v naší centrální kanceláři na adrese Revoluční 15, Praha 1.


Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám!

Kontaktní informace

Napište nám a my se Vám
ozveme do 24 hodin.

Čísla, která se mění správným směrem

9 500+ Založených a prodaných společností
15 000+ Poskytnutých sídel společnosti
10 Let naší historie

Novinky z našeho blogu

24.09.2021

Letos mohli živnostníci poprvé využít paušální daň. Zatím jste se k ní nepřihlásili a váháte, jestli se Vám to vyplatí? Kalkulačka Vám dá odpověď. Paušální…

Celý článek
23.09.2021

Víte, že výši poplatků úřadům stanovuje zákon? Váháte, jak použít kolkovou známku? Zjistěte vše o platbách za úkony veřejnoprávních subjektů. Díky našemu…

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace